Все, що ви хотіли знати про американське печиво з шоколадною крихтою

27.05.2021

Американському печиву з шоколадною крихтою виповнилося понад 80 років. Але, на відміну від анонімних винахідників найпопулярніших продуктів США, таких як хот-дог чи молочний коктейль, ім'я творця одних з найпопулярніших ласощів достеменно відомо. Рут Уейкфілд – керуюча з 1930 до 1967 року популярним рестораном Toll House в Уітмані, штат Массачусетс. Разом зі своїм чоловіком вона створила печиво з шоколадною крихтою в кінці 30-х років минулого століття. І в 1938 році опублікувала його рецепт у своїй кулінарній книзі «Перевірено і вірно», яка була неймовірно популярною в США.

Створене як доповнення до морозива печиво з шоколадною крихтою дуже швидко стало настільки популярним, що відома ведуча Бетті Крокер розповіла про нього у своїй радіопрограмі. І вже в 1939 році Уейкфілди дали право компанії Nestlé використовувати класичний рецепт печива і назву Toll House. Угоду було укладено на суму в 1 $. Натомість місіс Уейкфілд протягом всього життя отримувала шоколад в необмеженій кількості та мала право прямо впливати на рецептуру печива, консультуючи компанію. 

І тепер, хоча ми й знаємо точно хто автор і коли були «винайдені» популярні ласощі, відкритим залишається питання «як?». Навколо улюбленої випічки мільйонів американців та людей по всьому світу, виріс ряд часто повторюваних міфів. Найчастіше згадується історія, згідно з якою на кухні місіс Уейкфілд несподівано закінчилися горіхи для звичайного рецепту печива для морозива. І вона, зневірившись, замінила їх шматочками, вирізаними з плитки молочного шоколаду. Інша, ще більш неймовірна історія, стверджує, що через вібрації промислового міксера шоколад, що зберігався на кухні ресторану Toll House, впав в чан з тістом для печива під час замішування. Але, схоже, що обидві історії –  лише вигадка. 

У «Великій американській книзі про шоколадні печива» Керолайн Уайман пропонує більш правдоподібну версію появи печива з крихтою. Автор книги переконує читача в тому, що Уейкфілд, яка має науковий ступінь в області домашнього мистецтва і репутацію перфекціоністки, не дозволила б її ресторану залишитися без горіхів – важливих інгредієнтів для багатьох десертів. Правдоподібне пояснення полягає в тому, що Уейкфілд спеціально розробила печиво з шоколадною крихтою. Але, хоч би що там було, ні вона, ні хтось інший, не зміг передбачити, що поєднання масла, борошна, цукру, горіхів і шоколаду стане культовою американською їжею, яку обожнюють дорослі та діти. 

Печиво місіс Уейкфілд було прекрасною протиотрутою від Великої депресії. В одній порції воно містило те багатство і мрію про затишок, без яких мільйони людей були змушені жити в кінці 1930-х років. Печиво з шоколадом давало невеликий перепочинок від повсякденності. А вступ США у Другу світову війну тільки збільшило популярність солодощів. Смаколики Toll House були звичайними компонентами посилок, що відправлялися американським солдатам за кордон. Так воно стало популярним далеко за межами Америки та обігнало за кількістю любителів знаменитий американський яблучний пиріг. 

У повоєнні роки печиво з шоколадною крихтою піддалося численним змінам. З ним експериментували усі кулінари, а торговельні мережі почали продавати навіть охолоджене тісто для випічки такого печива. З усією впевненістю можна сказати, що покоління, яке надалі назвали «бебі-бумерами», зросло на класичному Toll House Chocolate Chip Cookies. До середини вісімдесятих по всій країні було відкрито понад 1 200 магазинчиків, в яких продавалося виключно печиво з шоколадною крихтою. Його обожнювали в Голлівуді, в його рекламі знімалися найвідоміші зірки того часу, а музику для роликів писали композитори зі світовим ім'ям. 

Американське печиво з шоколадом в Україні 

Американське печиво з шоколадною крихтою – популярний смаколик далеко за межами своєї батьківщини. Його люблять на всіх континентах, навіть на Антарктиді, куди його привозять полярники в якості смачного, корисного і дуже енергетичного перекусу. 

Не оминула популярність класичного печива з шоколадом і Україну. В Millennium повторили як оригінальну рецептуру, так і створили авторські варіанти американського печива з шоколадною крихтою. 

Сьогодні ви можете поласувати: 

  • Печиво Millennium Брауні з Білим та чорним шоколадом 126 г – незвичайне поєднання насиченого смаку брауні з двома видами шоколаду, не залишить байдужим жодного солодкоїжку. Це відмінне доповнення до чашечки ароматного чаю або кави. Воно створене для тих, хто хоче отримувати все і відразу! 

  • Печиво Millennium Брауні з ліс горіхамі та темним шоколадом 126 г – припаде до смаку тим, хто вважає за краще вишукану гіркоту темного шоколаду і яскраву терпкість лісових горіхів. Будьте обережні: неймовірно насичений аромат не дасть вам насолодитися цим печивом на самоті – доведеться ділитися з близькими! 

Печиво Millennium цільнозернове з темним шоколадом 126 г – мабуть, класичний варіант американського печива з шоколадною крихтою, але, в дусі часу. Використання цільнозернового борошна робить його не тільки смачним, але і корисним! Візьміть його в дорогу або на роботу, щоб завжди мати під рукою смачний перекус і швидко поповнити запаси енергії.

Оптовим покупцям