Все, що ви хотіли знати про шоколад

23.10.2020

Пригадайте, чи було у вашому житті хоч одне свято без шоколаду? Або важливі переговори на роботі? Навіть у звичайні дні ми маємо вдома декілька шоколадних цукерок. Це і не дивно, адже шоколад має неймовірний смак, за який ми так його любимо.

А чи замислювались ви про те, як він створюється? Сьогодні ми поділимось з вами історією виготовлення шоколаду.

І перше з чого ми почнемо, це розповідь про какао-боби.

Як ростуть какао боби?

Як банально не звучало б, але дерево на якому ростуть какао-боби називається «Шоколадне». Це вічнозелене дерево росте в найспекотніших країнах. Це дерево може рости будь-де, де є жаркі та вологі умови. У висоту сягає до 12 метрів.

Його стиглі плоди виростають до 30 сантиметрів у довжину. Для того, аби плоди дерева повністю дозріли, потрібно пів року. Існує думка, що смак какао-бобів залежить від ґрунту та клімату.

Як виготовляють шоколад?

Після дозрівання какао-бобів їх зрізають, дістають з них зерна, які потім очищують. Далі, їх відправляють на виробництво, де вони проходять ретельну перевірку. Боби розподіляються за певними параметрами (наприклад розміром). Потім їх обсмажують при температурі 120-140°C. Плоди подрібнюють та відправляють в спеціальну піч, де при певній температурі з порошку починає виділятись масло. Далі отриману масу змішують з різними добавками (горішки, ягоди т.д.). Після чого, шоколадну суміш перемішують в млинах і доводять до однорідного стану. Потім ця суміш декілька днів перемішується при певній температурі, щоб видалити сторонні запахи. Далі розливається по формах.

Важливим фактором в процесі створення шоколаду є слідкування за температурою та вологістю. Відхилення від норми, може впливати на смак та зовнішній вигляд продукту.

 

Як відрізняється молочний шоколад від білого?

Молочний шоколад. Смак молочного шоколаду ніжний та м’який, саме цей шоколад є найпопулярнішим серед ласунів. Цей шоколад має світліший колір, ніж звичайний темний шоколад, а все тому, що при виготовленні використовують значно менше какао-бобів. Як правило какао-маса у складі продукту становить від 25 до 35%. Приблизно 15% решти складу продукту — це сухе молоко. Саме через це, молочний шоколад має такий колір та смак.

Білий шоколад. Цей шоколад створюють з какао масла, цукру, сухого молока без додавання какао-порошка. Завдяки цьому білий шоколад має характерний колір слонової кістки. До речі, в деяких країнах такий вид шоколаду зовсім не визнають і не відносять до категорії «шоколад».

Як виготовляють шоколад Millennium?

Наш шоколад бере початок з далекої Африки, де ростуть шоколадні дерева. Після достигання урожаю, його збирають та відправляють до нас на виробництво. Какао-боби проходять відбір, очищення та сортування. В той самий час, шоколатьє створюють шоколад за секретним рецептом. Далі шоколад розливається по формах, остуджується та переходить до етапу пакування. Після пакування, наші ласощі в яскравих обгортках їдуть до магазинів та займають свої місця на полицях, де ви можете придбати їх.

Також ви можете оформити замовлення на нашому сайті: https://millennium-trade.com/ru

Для оптових клієнтів ми пропонуємо ознайомитись з умовами співпраці: https://millennium-trade.com/ru/opt-users

 
Оптовим покупцям