Питна столова, мінеральна, лікувальна: в чому відмінність магазинної води і як обрати саме ту, що потрібна?

27.05.2021

Знаєте фразу про те, що людина є саме те, що вона їсть? Так от, правильніше казати, що людина – це те, що вона п’є, адже вода є основною складовою людських клітин. Але як обрати саме ту мінеральну воду, яка підходить вам на даний момент? Розповідаємо.

Розгубитися при виборі мінеральної води не так вже й важко, адже асортимент в супермаркетах та магазинах доволі широкий, і лише спогляд етикеток цього різноманіття навряд чи допоможе, якщо не розуміти, про що йде мова на них. Давайте спробуємо розібратися. 

Класифікація мінеральних вод

Мінеральну воду класифікують за рівнем мінералізації та за призначенням. Отже, наскільки зрозуміло з написів на етикетках, вода буває столова (природна столова чи питна), столова лікувальна та мінерально-лікувальна. 

  • В нашій країні воду, що має мінералізацію понад 1 г/дм³, називають мінеральною. Всі інші види вод – питними. Природну столову воду можна вживати кожного дня в якості освіжаючого напою, бо в ній мінералізація досить невисока: менше 1 г/дм³. 

  • А от воду, на якій є напис «столова лікувальна», пити просто так щоденно, тому що подобається її смак, не варто. Адже така вода є лікувальною і має прийматися за призначенням лікаря. До того ж, пити її систематично неможна, лише періодично. Її мінералізація складає від 1 до 8 г/дм³. 

  • Вся вода, що має мінералізацію понад 8 г/дм³, вважається мінерально-лікувальною: вона має сильний вплив на організм людини, тому її пити можна лише за призначенням лікарів.

Природна мінералізація чи штучна?

Так-так, мінералізація води буває не тільки природнього походження, а й штучною, тобто збагаченою в заводських умовах. Звичайно ж вода природнього походження набагато корисніша за штучно мінералізовану, адже в ній сама природа заклала необхідний вміст розчинних мінеральних солей. І від місця розташування та мінералізації залежать смак води та її корисний вплив на організм. 

Природну воду зазвичай видобувають прямо з землі або через спеціальну свердловину. І називати мінеральну воду у пляшках джерельною можна лише в тому випадку, коли її хімічний склад повністю співпадає зі складом джерельної води. А також важливе і саме місце розливу – воно має знаходитися не далі ніж за 50 м від бурової свердловини чи джерела.

Штучно мінералізована вода – це глибоко очищена вода з водопроводу. Під час такого очищення уводі не залишилося не тільки шкідливих речовин, а й корисних. Вода стає практично дистильованою. І вже потім, у таку підготовлену воду, додають мікроелементи. Дійсно, таким чином можна «скопіювати» будь-яку корисну мінеральну воду. Але по суті така вода залишається «мертвою», бо у ній буде абсолютно відсутні корисні мікроорганізми. 

5 корисних порад спеціалістів

Щоб не натрапити на штучно мінералізовану воду й не витрачати гроші на напій, який ніякої користі не принесе, варто прислухатися до 5 корисних порад спеціалістів. А вони радять:

  1. Обирайте мінеральну воду відомих торгових марок, котрі вже зарекомендували себе, як якісний постачальник на ринку мінеральних вод у пляшках, наприклад, таких, як BUVETTE LUX. Такі виробництва мають спеціальні лабораторії, на яких контролюється рівень якості та безпеки води. 

  2. Обов’язково читайте етикетки на пляшках з водою. При цьому зверніть увагу на місце виробництва та розливу води. По-перше, так ви дізнаєтесь, наскільки екологічним є той регіон, де вода добувається (навряд чи в індустріально-промисловому місці вона буде якісною). А, по-друге, дізнаєтесь, чи пройшла вода штучне збагачення. 

  3. На якісній воді мають бути вказані технічні умови, так зване ТУ. Якщо така помітка є, то це означає, що продукт відповідає усім вимогам Держстандарту і зареєстрований у цьому органі. А технологія видобутку, розливу відповідає усім нормативним актам. 

  4. Зверніть увагу на те, як наклеєна етикетка. Якщо ж нерівно, вона виглядає брудною й неохайною, то це має насторожити. Скоріш за все ця вода підробка й етикетки клеяться вручну, бо немає спеціального обладнання. 

  5. Й, звичайно ж, якісна питна чи лікувальна вода не можуть коштувати дешево. Якісна тара, допоміжні матеріали, обслуговування обладнання, контроль усіх процесів виробництва й т.д. – вимагає певних затрат. Саме тому дешева бутильована вода «говорить» тільки про те, кошти у виробництво не вкладаються, й відповідно, немає контролю якості. 

Як не помилитися й обрати правильну воду?

Ми вказували вище, що вода BUVETTE LUX відповідає усім нормам й вимогам міжнародного стандарту якості, безпеки здоров’я ISO 22000:2005. Родовище, звідки добувається вода, знаходиться в одному з екологічно чистих українських районів: с. Майбородівка, Полтавської області. На сьогодні BUVETTE розробляє 5 свердловин, з яких видобувається вода. Найглибша – 114 м. Тобто, мінеральна вода очищується природнім шляхом завдяки натуральному фільтру порід, та насичується корисними для людського організму мінералами та мікроелементами. Все це в комплексі надає воді BUVETTE неймовірного смаку. 

Негазована столова вода BUVETTE VITAL LUX ідеально підходить для тамування спраги протягом дня. Вона має сульфатно-гідрокарбонатну мінералізацію та різний катіонний склад. Добута вода зі свердловини №5 з глибини 44 м. Саме виробництво знаходиться практично поруч.    

Слабогазована мінеральна столова вода Buvette Lux Frizzante штучно насичена СО2. За своїм складом вона така ж сама, як і негазований варіант BUVETTE VITAL LUX: гідрокарбонатна, сульфатно-гідрокарбонатна, різного катіонного складу. Й добута вона з тієї ж свердловини №5. Так як саме виробництво знаходиться поруч зі свердловиною, то можна бути впевненим в якості й природності мінеральної води.

Цей вид мінеральної води використовується для лікування й має вживатися лише за призначенням лікаря. Мінеральна лікувально-столова вода «Buvette Lux Frizzante 5» видобувається з двох свердловин з різним смаком та мінеральним складом води: родовища №5 глибиною 44 м та №1164г – 112,6 м. Там вона змішується, насичується СО2 й розливається у скляні пляшки. На смак вода злегка солона. 

Ця вода з лікувальними властивостями підійде людям, що мають хронічні проблеми з роботою шлунково-кишкового тракту: гастрит, хвороби жовчного міхура та жовчовивідних шляхів, панкреатит, гепати, захворювання нирок та ін.. Також вода сприяє вивільненню організму від шлаків, стимулює роботу імунної системи, насичує організм корисними мінералами.

Увага! Вода Buvette Lux Frizzante 5 має протипоказання, тому перед вживанням обов’язково проконсультуйтеся з лікарем.

Оптовим покупцям