Чи можна давати дитині шоколад?

01.09.2020

Коли крихітна ручка дитини тягнеться до шоколадної цукерки, одна мама просто промовчить і допоможе розпакувати солодощі, а друга навпаки — скаже "не можна" і сховає заповітну шоколадку на найвищій полиці на кухні. Так, хто ж з них матиме рацію? З якого віку можна давати дитині шоколад? Чим він корисний для маленьких ласунів? На ці питання ми з радістю відповімо, читайте далі.

Що занадто, то нездраво

Варто зазначити, що шоколад має збудливу дію. Ми впевнені, що кожен, хто коли-небудь пробував шоколад, відчував приплив енергії в організмі. Це заслуга теоброміну — речовини, яка має схожі властивості з кофеїном. Потрапляючи в організм дитини або дорослого теобромін збуджує нервову і серцево-судинну системи. Якщо дитина їсть багато шоколаду, це негативно позначається на її організмі.

Коли ж можна давати пробувати шоколадні ласощі?

Лікарі дотримуються думки, що малюків з шоколадом не варто знайомити до 1,5 років, а краще почекати до 3-х років. Батьки повинні враховувати те, що шоколад впливає на організм дитини і у великих кількостях може викликати алергічну реакцію і карієс.

Користь шоколаду

Ми віримо, що шоколад — це джерело задоволення, яке потрібно кожному — як батькам, так і дітям.

Шоколад для дітей може:

  • стати прекрасним джерелом енергії, що підвищує розумову і фізичну активність;

  • сприяти розвитку пізнавальних процесів (пам'ять, увага, мислення, сприйняття);

  • зміцнити імунітет;

  • поліпшити настрій, стимулюючи вироблення серотоніну та ендорфінів.

А ще шоколадні ласощі містять в собі: вітаміни «В1», «В2» і «РР», провітамін «А», мікроелементи: натрій, магній, калій, кальцій, залізо та мідь.

Як правильно давати шоколад дітям?

Як ви вже зрозуміли, шоколад дітям до 1,5 років давати не варто, а ще краще познайомити малюка з ним у віці 3-х років. Якщо ваша дитина старше 3-х років, відвідує розвиваючі гуртки і просто активна, як ніби у неї є невидимий моторчик, шоколад давати не тільки можна, а й треба. Щоб малюк отримав від ласощів тільки користь, досить з'їдати 15-20 грам у першій половині дня. А це всього лише 2-3 шматочки.

Хочемо зазначити, що ідеальним варіантом для дитини вважається молочний шоколад, вміст какао бобів в якому коливається від 25 до 50%. Наприклад, молочний шоколад "Любимов Kids", який ви можете придбати як в роздріб, так і оптом на нашому сайті. Яскрава упаковка з улюбленими героями з мультфільмів безумовно порадують вашого малюка, а коли він добереться до заповітного шоколаду, батькам варто бути напоготові, щоб дитина випадково не з'їла всю упаковку.

Безумовно, тільки батькам варто вирішувати: давати малюкові шоколад чи ні. Наша ж думка, не варто позбавляти дитини задоволення, але і забувати про рекомендації лікарів теж не потрібно.

Оптовим покупцям